Nowoczesna strona internetowa w 5 krokach

W zależności od tego, z kim rozmawiamy, możemy usłyszeć, że stworzenie nowoczesnej strony internetowej to sprawa albo banalnie prosta albo niezmiernie skomplikowana. A jak to z tym jest naprawdę? No cóż, jak ze wszystkim w życiu – to zależy i niestety nie istnieją uniwersalne rozwiązania, które zagwarantują sukces. Wystarczy jednak zastosować się do kilku wytycznych, aby zmaksymalizować szanse stworzenia profesjonalnej strony internetowej, która wzbudzi zainteresowanie potencjalnych klientów.

 • null

  Po co i dla kogo, czyli określenie celu i adresatów strony

  Wydawać by się mogło, że powyższe stwierdzenie jest oczywistością, jednak przeczy temu zatrważająca ilość estetycznych, lecz nieprzemyślanych stron, które nie oddają intencji właściciela. Aby uniknąć podobnych sytuacji, należy poświęcić uwagę budowie wizerunku firmy poprzez odpowiednią prezentację jej dotychczasowego dorobku oraz oferty sprzedażowej. Niezależnie od tego, czy dostarczamy towar, czy usługę trzeba dopasować formę i sposób komunikacji do grupy docelowej, na której najbardziej nam zależy, gdyż to właśnie ona będzie stanowić trzon naszej bazy klientów.

 • null

  Treść strony ma znaczenie

  Kiedy myślimy o treści strony, zwykle przychodzi nam na myśl jakiś tekst. Najlepiej gdyby był stworzony zgodnie z najlepszymi zasadami copywriting’u, tak, aby zachęcić klientów do skorzystania z naszych produktów lub usług, ale także poprawić pozycję strony w wyszukiwarce internetowej. Oczywiście tekst jest niezwykle ważny i pozwala zorientować się w szczegółach naszej oferty. Nie należy jednak zapominać o stronie wizualnej. Często trafnie dobrane zdjęcia lub krótki film, wyrażają więcej niż tysiąc słów, a klient może na własne oczy przekonać się, jak dobrzy jesteśmy w tym, co robimy.

 • null

  Inspirujący design strony internetowej

  Każda strona internetowa to nie tylko treść, ale także jej oprawa, czyli design. Pozornie, wygląd nie powinien wpływać na to, jak klienci oceniają profesjonalizm firmy, jednak w praktyce liczy się pierwsze wrażenie. Często kwestię designu rozpatruje się w kategoriach stricte estetycznych, jednak odpowiednia kolorystyka, krój czcionek oraz układ treści to, obok logotypów, elementy, które wpływają na sposób postrzegania danej marki. Oczywiście elegancki, nowoczesny design nie zastąpi treści, ale zawsze powinien stanowić jej spójne uzupełnienie.

 • null

  User-friendly, czyli bardzo przyjazna strona

  Wiele osób zna to uczucie, kiedy odwiedzają jakąś stronę, próbując znaleźć potrzebne informacje, dokonać zakupu albo skontaktować się z obsługą i bezradnie szukają odpowiednich zakładek lub formularzy. Taka strona nie zachęca do pozostania dłużej ani do ponownych odwiedzin. Dlatego w fazie projektowania warto położyć nacisk na nawigację. Już w trakcie pierwszej wizyty klient powinien bez trudu dotrzeć do wszystkich istotnych informacji i uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jeżeli zagadnienia, którymi zajmuje się nasza firma, są skomplikowane i wielowymiarowe należy rozważyć możliwość przygotowania łatwo dostępnych poradników lub zestawów pytań i odpowiedzi.

 • null

  Responsive web design

  Nawet najlepiej wyglądająca strona z doskonałą zawartością nie pomoże w przyciągnięciu klientów, jeżeli będzie niewygodna w korzystaniu. Przyjazna nawigacja to jedno, natomiast kolejną sprawę stanowi przystosowanie witryny do różnych urządzeń wyjściowych. Tutaj, podobnie, jak w wielu innych obszarach usług internatowych, użytkownicy chcą mieć wybór i z równą łatwością przeglądać firmowe strony na laptopie, tablecie, czy smartfonie. Różnorodność urządzeń to jednak nie wszystko. Liczy się także prędkość i stabilność, stąd tak ważny jest wybór hostingu, który umożliwi szybkie ładowanie treści i płynne przeglądanie zawartości.

Call US!
Call US!