Czym jest SEO?

Search Engine Optimization (SEO), czyli optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki, to proces rozumienia zachowań użytkowników Internetu oraz optymalizacji witryn w celu dostarczenia treści o najwyższej jakości. Technicznie rzecz ujmując, proces ten ma na celu udostępnianie wyszukiwarkom dyrektyw i adnotacji, które pozwolą robotom poprawnie indeksować i rejestrować strony. Proces ten koncentruje się nie tylko na ilości ruchu, ale także na jego jakości. Dobrze przeprowadzona kampania SEO skutkuje więc zwiększonym ruchem, a co za tym idzie – lepszymi pozycjami w rankingach i wyższymi przychodami Twojej firmy.

SEO w pigułce

Obecnie istnieje ponad 1,3 miliarda witryn internetowych. Co więc zrobić, aby dotrzeć do właściwych odbiorców, którzy będą zainteresowani właśnie Twoją ofertą?
W skrócie – SEO można zdefiniować jako technikę marketingową, która pomaga zwiększyć widoczność firmy w Internecie i podnieść jej sprzedaż. SEO to nic innego jak seria kroków, które pomogą uzyskać wyższą pozycję w rankingu Google (lub innej wyszukiwarki) i tym uzyskać ruch organiczny z różnych zapytań.
Zauważ, że mówimy o krokach, co oznacza, że dopóki postępujesz zgodnie z założonym planem (i jesteś cierpliwy), możesz odnieść wspaniałe rezultaty.

Dlaczego wyszukiwarki nie mogą znaleźć mojej strony bez SEO?

Wyszukiwarki są inteligentne, jednak nadal potrzebują pomocy. Największe z nich (takie jak Google, Bing czy Yahoo!) stale pracują nad ulepszeniem swoich technologii, aby sprawniej przeszukiwać sieć i proponować użytkownikom lepsze wyniki. Jednak póki co istnieją pewne ograniczenia w zakresie działania wyszukiwarek.
Podczas gdy właściwe SEO może zapewnić wysokie pozycje w rankingach i pomoże wypromować Twoją firmę, tak niewłaściwie poprowadzona kampania może pogorszyć sytuację i kompletnie pogrążyć Twoją witrynę.
Oprócz udostępniania treści wyszukiwarkom, pozycjonowanie stron internetowych wpływa również na zwiększenie sprzedaży, co z kolei ma swoje odzwierciedlenie w zyskach. Internet staje się coraz bardziej różnorodny, a firmy, które inwestują w SEO, mają zdecydowaną przewagę nad swoją konkurencją i mogą zapewnić swoim klientom jeszcze wyższy poziom usług.

Call US!
Call US!